כיצד להפיק מתכנון הפרישה שלכם את התוצאה המיטבית ביותר עבורכם?
הפרישה לגמלאות בעת סיום עבודתו של עובד עם הגיעו לגיל פרישה, היא ציון דרך משמעותי בחיינו ותחילתו של פרק חדש, אליו יש להיערך ולהתכונן היטב מבעוד מועד – בכל מובן, אך בנושא הפיננסי על אחת כמה וכמה.


בפני העובד העומד לפרוש לגמלאות ישנן אפשרויות שונות הניצבות בפניו. בנקודת זמן זו, חשוב מאוד ואף קריטי לדעת כי תכנון פרישה נכון ומקצועי יבטיח לכם ניצול מקסימלי של מקלטי מס ותכנון פיננסי מתאים בין רמת ההכנסות שלכם לרמת ההוצאות הצפויה בגיל השלישי. בהיעדר תכנון מיסוי, קיים חשש לתשלום מס עודף, שיכול להתבטא באלפי שקלים בשנה או לחילופין בחוסר יציבות בהכנסות אל מול ההוצאות.


עליכם לדעת ולקחת בחשבון שיום לאחר הפרישה כבר אין במרבית המקרים אפשרות לתקן, ובמקרים שבהם ניתן לערוך שינויים הם חלקיים בלבד. לכן מומלץ שכל עובד יגיע ליום הפרישה לאחר שעשה תכנון פיננסי ומיסוי של כל כספו וחסכונותיו. מכיוון שכל צעד קטן או פעולה לא נכונה, עלולה לגרום לנזק כלכלי לכל החיים.


תחום הפרישה הינו תחום התמחות נישתי ומקצועי. על כן, חשוב מאוד לקראת מועד הפרישה המתוכנן לפנות לאיש מקצוע שזהו תחום התמחותו. מומלץ לפנות לקבלת עזרה כחודשיים לפני היציאה לגמלאות.


במסגרת שיטת סוכן נאמן לקוח בה אני פועל, אני מלווה את לקוחותיי, יד ביד, ליועץ פרישה מנוסה (בתשלום), אשר מבצע עבורכם את כל הבדיקות המקיפות הדרושות ובסיומן מפיק דוח מסודר הכולל את המלצותיו לביצוע, אותן אנו דואגים לבצע עבור הלקוח הפורש בדקדקנות.


התהליך כולו יכול להיות מורכב ביותר ובד"כ אינו מסתכם בפנייה לקרן הפנסיה בבקשה לקבלת הקצבה. ישנם עוד "מהלכים" רבים אותם יש לבצע, החל מבחירה נכונה של מסלול הקצבה מקרן הפנסיה / ביטוח המנהלים בכדי ליהנות ממקלטי מס, למקסם את הטבות מס ועוד.

ושוב, זוהי הזדמנות חד פעמית, שבמידה ולא ביצעתם אותה על הצד הטוב ביותר, והגעתם למועד הפרישה, כבר לא ניתן יהיה להחזיר את הגלגל לאחור.


כמו כן, הפנייה ליועץ פרישה לבדה, אינה מספיקה! הוא אמנם יבדוק את הקרנות והביטוחים שלכם וייתן המלצות לביצוע. אך היישום של אותן המלצות חייב להיעשות כאמור, בדקדקנות ובאחריות, וצריך להיות מספיק מיומן ומקצועי כדי לטפל בדברים ובכל הדקויות בצורה נכונה, שכן כל טעות, ולו הקטנה ביותר – עלולה לבוא לידי ביטוי בהפסד של עשרות אלפי שקלים!


כך היה גם במקרה של יואל ורחל (שמות בדויים), שפנו אליי ממש לאחרונה. רחל פורשת כעת מעבודתה ויואל מתכנן לפרוש בעוד כשנתיים. פנינו יחדיו למומחה הפרישה ולאחר שקיבלנו לידינו את הדוח שהכין עבורם, נכנסתי לעניינים – פניתי לחברות השונות כדי לוודא שהן מבצעות את הדברים על דיוקם.


רוצים להבין עד כמה הדברים יכולים להיות מורכבים? הנה לדוגמה במקרה שלפנינו, לרחל הייתה קופה שהיה צריך להעביר ממנה את החלק ההוני לקופת גמל ואת החלק הקצבתי שבה להעביר לקרן פנסיה, ומעוד קופה קטנה היה צריך לאחד עם קרן הפנסיה, ורק לאחר מכן לבצע משיכה של הקצבה מקרן הפנסיה. וגם לאחר ביצוע כל זאת, היה חשוב לדעת מאיזו קרן למשוך, מכיוון שלכל קרן ישנם מקדמי קצבה שונים ודמי ניהול שונים, המשפיעים באופן דרמטי על הכנסתו של הפורש מהקרן. זאת בנוסף כמובן לבחירת מסלול קצבה נכון עבור רחל.


במקרה של יואל ושרה, עזרנו להם ליהנות מעוד עשרות אלפי שקלים, שהם היו עלולים לאבד (בקלות) במידה ולא היו בוחרים בדיוק בתהליך שתיארנו. את הדברים שיישמנו עבורם ספק גדול היו מצליחים ליישם בעצמם, וכך – אמנם השירות עלה להם סכום כסף, אך הם הרוויחו מכך הרבה יותר!


בסיכומו של דבר, כפי שוודאי הנכם מבינים כעת, מדובר בנושא מורכב ביותר בו נדרשת תשומת לב לפרטי הפרטים, התנהלות נכונה וטיפול יסודי של בעלי מקצוע מיומנים בתחומם, במטרה למצות את כל זכויותיכם ולמנוע נזקים אפשריים ובלתי הפיכים.


עומדים בפני פרישה לגמלאות? נשמח לעמוד לשרותכם!

19 צפיות0 תגובות