מדיי שנה נקלעים לא מעט אנשים למצב סיעודי ומוצאים את עצמם ללא ביטוח סעודי, או עם כיסוי שאינו מתאים לצרכיהם.

ביטוח סיעודי יקנה לכם קצבה חודשית קבועה לתקופת זמן מסוימת ומוגדרת מראש על פי בחירתכם.

האם יש לכם ביטוח סיעודי?

 

טיפול באדם ברמת סיעוד שאינה מורכבת עולה כ 8,000 ₪ לחודש בממוצע. ככל שהמצב מדרדר – ההוצאות עולות. טיפול במוסד יעלה החל מ 15,000 ₪ לחודש ויכול להגיע עד ל 35,000 ₪ לחודש. לכן, כ 75% מהמקרים הסיעודיים מעדיפים להישאר בביתם.

כל אזרח במדינה זכאי לקבל סיוע מביטוח לאומי במקרה שהופך לסיעודי. גובה הסיוע של ביטוח לאומי לנשים מתחת לגיל 60 ולגברים מתחת לגיל 65 עומד על 25% מהשכר הממוצע במשק כ- 1,800 ₪ לחודש בלבד.

אז תעשו את החשבון לבד.

 

עובדות על ביטוח סעודי:

  • הזכאות לקבלת תגמולי הביטוח קיימת במקרה של אי יכולת לבצע לפחות 50% משש הפעולות המוגדרות כבסיסיות ביותר שאנו עושים יומיום: לקום ולשכב ,להתלבש ולהתפשט, להתרחץ, לאכול ולשתות ולשלוט על הסוגרים.

  • פוליסות ביטוח סעודי שונות אחת מהשנייה בתקופת ההמתנה, תקופת הפיצוי, סכום הפיצוי ותנאים נוספים.

  • בקופות החולים ניתן לרכוש ביטוח סיעודי קולקטיבי בנפרד, והוא איננו נכלל בתוך השב"ן (שירותי בריאות נוספים). את הביטוח הזה לא ניתן לממש לפני גיל 18 אולם רכישת ביטוח סיעודי לילד מגיל צעיר תבטיח לו כיסוי ביטוחי החל מגיל 18 בעלות נמוכה, גם אם מצבו הרפואי ישתנה. בשנים האחרונות הורים רבים רוכשים ביטוח סיעודי לילדים בעלות נמוכה מתוך שיקול כלכלי על מנת להקל על ילדיהם בעתיד הרחוק.

  • כל הביטוחים במסגרת קופת חולים הינם קולקטיביים וככאלה לא ניתנת ודאות לקונים למחיר קבוע לכל החיים בדומה לביטוח פרטי. כמו כן, הביטוחים הקולקטיביים אינם משלמים עבור מצב סיעודי כתוצאה מתאונת דרכים ואינם כוללים "ערכי סילוק"..

  • ביטוח קולקטיבי הוא טוב כבסיס אך בשום פנים ואופן לא ניתן להסתמך רק עליו כפתרון למצב סעודי.

 

מתי מומלץ לרכוש ביטוח סיעודי פרטי? אתמול.

למה?

  1. ביטוח סיעודי הוא אחד הביטוחים הבודדים בארץ בו הפרמיה היא קבועה לכל החיים.

  2. בביטוח סיעודי יש ערכי סילוק שנצברים למבוטח ולאורך השנים הם גדלים כך שאם מבוטח נאלץ לבטל את הכיסוי הביטוחי, הוא יישאר מבוטח על חלק יחסי מסכום הביטוח לכל חייו מבלי לשלם יותר ולו שקל אחד!

  3. הצהרת בריאות – לרוב מצבו הבריאותי של האדם הולך ומשתנה לרעה עם השנים. חשוב להתקבל בגיל כמה שיותר מוקדם על מנת להבטיח תנאי כניסה טובים ככל האפשר.

  4. עליות תעריפים – מדיי כמה שנים עלות הביטוחים הסיעודיים עולה (למצטרפים חדשים) עקב עליית תוחלת החיים והתקדמות הרפואה. רק כניסה לביטוח עכשיו תבטיח לכם מחיר טוב לכל החיים!

  5. עתיד הביטוח הסיעודי הפרטי – מאחר וחברות הביטוח אינן מעודדות שיווק פוליסות אלה עקב החשש מהלא נודע של העתיד, מומלץ להיכנס לביטוח כל זמן שניתן כי אין לנו ודאות שביטוח סיעודי ימשיך להיות משווק תמיד באותם תנאים ...

 

סתיולי סוכנות לביטוח מזמינה אתכם לפגישת ייעוץ ללא התחייבות בנושא הביטוח הסיעודי שלכם בה נסקור את האפשרות העומדות בפניכם ונמליץ על המתאימה ביותר.

 

 

האם היית רוצה לקחת אחריות על החיים שלך ומשפחתך?

כן. רוצה לשמוע על ביטוח סיעודי.

 

 

ביטוח סיעודי