תיק ההשקעות - יש אלטרנטיבות להשקעה בבנק!

סיפור לקוח הממחיש את האפשרויות המגוונות הקיימות בנוסף לתיק ההשקעות ה"סטנדרטי" של הבנק.

ערן שחם, מנכ"ל החברה, מספר:


לאחרונה היה לי העונג לסייע ללקוח במקצועיות רבה בתחום הכספים, על מנת למקסם עבורו את התועלות מתיק ההשקעות שלו. ללקוח היה תיק השקעות מנוהל בבנק, שבהגדרה הינו מוצר נחות מהאלטרנטיבות הקיימות בשוק. מאחר והלקוח בגיל פרישה (למרות שהוא עדיין עובד) ומאחר ובדקתי את כל נכסיו הפנסיוניים ואמורה להיות לו קצבה נמוכה יחסית (כ-4,000 ₪ בחודש), נפלה בחיקי ההזדמנות לתת לו תועלות מכל הכיוונים.

הלקוח מכר את תיק ההשקעות שלו בבנק ופתחתי עבורו שתי קופות גמל להשקעה. אחת על מספר תעודת הזהות שלו והשנייה על תעודת הזהות של אשתו. בכל אחת מקופות הגמל להשקעה הפקדנו עוד בשנת 2016 סכום של 70,000 ₪ (המקסימום המותר לכל אזרח בשנה קלנדרית). בנוסף, השארנו בעו"ש של הלקוח סכום של 140,000 ₪, שיופקדו בתחילת ינואר וינצלו את ההטבה המקסימלית עבור שנת 2017.

 

הסכומים האלו יהוו עבור הלקוח השקעה זולה, טובה ואיכותית יותר. על הדרך גם דאגתי להתאים ללקוח את רמת הסיכון לסולידית יותר, כפי שנכון עבורו (הוא לא ידע שהוא נמצא ברמת סיכון גבוהה מאוד). בשאר הכסף (כ-420,000 ₪) פתחנו לו פוליסת השקעה, שגם היא מכשיר השקעות טוב לאין ערוך ממה שהיה לו, עם תזכורת לינואר 2018 להעביר עוד 140,000 ₪ בין התוכניות.

 

בשורה התחתונה – שיפרנו ללקוח את ההשקעה, דאגנו להתאים עבורו את רמת הסיכון, הוזלנו את עלויות דמי הניהול, חסכנו לו את "דמי ניהול החשבון" ששילם בבנק וגם ניצלנו את תקרת ההטבה השנתית עבורו.

ללקוח תהיה אפשרות לקבל את הכסף ששם בקופת הגמל להשקעה כקצבה נוספת (וסביר להניח שהוא יצטרך סכום נוסף לתגבור הפנסיה שלו). במקרה כזה הוא ייהנה מפטור ממס על הרווחים של הקופה, מה שישאיר לו הרבה כסף בכיס במקום בקופת מס ההכנסה.

לצערי הרב, לא רבים המקרים בהם אני מאתר לקוחות כאלה. גם כשאני מאתר אותם, הם לא תמיד קשובים להמלצותיי, מכיוון שרבים מהלקוחות "שבויים בידי המלצות הבנק" ולא פתוחים לכל מה שיש לשוק להציע להם.

במקרה הזה – זו הייתה שמחה גדולה מאוד עבורי.

 

למידע נוסף בתחום ההשקעות ולקביעת פגישה >> לחצו כאן

 
אם עוד לא ישבתם איתנו על תיק ההשקעות שלכם – למה אתם מחכים? אנחנו כאן בשבילכם!

רוצה לבדוק את תיק ההשקעות והחסכונות שלך ולעשות בו סדר?

השאירו פרטים בטופס לשיחת ייעוץ והסבר ראשונית ללא עלות >>

תודה! הודעתך נשלחה וניצור עמך קשר בהקדם