ניתוח תיק ביטוח – אפשר לחסוך כסף, והרבה

ניתוח תיק ביטוח יכול לחסוך לכם אלפי שקלים בשנה ויותר

במאמר זה קיבצנו עבורכם שלושה סיפורים על ניתוחי תיק ביטוח שביצענו בתקופה האחרונה. הסיפורים האלו ימחישו לכם שבבדיקת תיק הביטוח נוכל להוזיל אותו עבורכם, לבטל ביטוחים מיותרים, לשפר או להוסיף כיסויים חסרים ועוד.

ביטוחים כפולים - תשלום מיותר, שרבים סובלים ממנו אך לא מודעים לקיומו 
שימו לב לסיפור הבא על י.ד, לקוחה יקרה שלנו שפנתה אלינו כי קצה נפשה בסיפורים ומעשיות שסיפרו לה כל מי שטיפלו בה. לאחר הליך שארך כשבוע, של איסוף נתונים ועריכת הדוח התגלתה המציאות הבאה: (קחו אויר...)


ללקוחה שלושה ביטוחי חיים, ארבעה ביטוחי בריאות, שני ביטוחי מחלות קשות, ביטוח סיעודי ושני ביטוחי תאונות אישיות.

אז, מה עושים עם כל זה? בשביל זה בדיוק אנחנו כאן!
את ביטוחי החיים החלפנו לסוג ביטוח מתאים יותר והוזלנו!
את ביטוחי הבריאות הפחות טובים ביטלנו ואת הטובים ביותר – שדרגנו!
את ביטוח המחלות הקשות הוזלנו ב-27%!
ואת שני ביטוחי התאונות האישיות איחדנו לאחד!
 
ובמילים אחרות, ריכזנו את כל התיק הביטוחי אצלנו, בידיים בטוחות!
 
ועכשיו תופים בבקשה, כי זה דרמטי 
סך הכל החיסכון החודשי ללקוחה – 1,380 ₪!!! עושים את החשבון? זה יוצא 16,560 ₪ בשנה!

 

חיסכון חודשי של למעלה מ-1,000 ש"ח – זה לא הולך ברגל.


אם היו אומרים לכם שבפעולה פשוטה אחת תוכלו לחסוך אלפי שקלים בשנה? מה הייתם אומרים על זה?


אתם כבר יודעים שאני מנתח תיקי לקוחות ותיק ואני חייב לציין שחלק מההנאה שאני מוצא בעבודתי היא להיטיב, לשפר, להעניק פתרונות אמיתים ונכונים לכל לקוח ולקוח וכיוצא בזה – גם להוזיל עד כמה שניתן את התשלום עבור תיק הביטוח.

קחו למשל את א. וג. להם הצלחנו לחסוך רק בתקופה האחרונה (אתם מוכנים לזה?) 14,904 ש"ח בשנה! 14,904 ש"ח שהם 1,242 ש"ח בחודש – תסכימו איתי שזהו סכום לא מבוטל כלל!

הפנייה אלינו הגיעה לאחר שהרגישו כי משהו אינו תקין בחיובים הרבים והגבוהים (!) שהם רואים בכל חודש בחשבון הבנק שלהם.

 

עכשיו הרשו לי לפתוח סוגריים לרגע ולהוסיף כי עד היום פנו הלקוחות בבקשה לבירור העניין למי שרק דאג למכור להם עוד ועוד פוליסות עד שהחליטו לשים לזה סוף ואף לשלם ממיטב כספם לצורך בדיקה מלאה ומקיפה של תיק הביטוח שלהם. סגור סוגריים.
 
הבדיקה שלנו עבור א. וג. כללה עבודת איסוף חומרים על כל נכסי המשפחה – לרבות פנסיות, ביטוחי מנהלים, קרנות השתלמות, קופות גמל, וכמובן בדיקה מקיפה ביותר על כל הביטוחים שמשולמים על ידם מדי חודש.

שימו לב מה העלתה בדיקתנו:
לבני הזוג ארבעה ביטוחי בריאות. 
שני ביטוחים סיעודיים. טובים דווקא – אותם בחרנו לשמר.
ותחזיקו חזק – 8 (!!!) כן כן זוהי איננה טעות! שמונה פוליסות שונות לביטוח תאונות אישיות!!!

כמובן שנדרש טיפול שורש מיידי לשינוי המצב המעוות באופן מדוקדק, קפדני ומקצועי עם חשיבה כוללת על טובת הלקוחות. תוצאות השינוי שלא לומר רביזיה של ממש שעשינו הטיבו בסופו של דבר עם הלקוחות שלנו ובשורה התחתונה הזכירו לי עד כמה  אני אוהב את העבודה שלי.


ביטוח עושים רק מול סוכן ביטוח מקצועי בעל רישיון ולא מול איש מכירות של חברה ישירה

ערן שחם, מנכ"ל החברה מספר:
במסגרת עבודתי כסוכן, לעיתים אני מתבקש על ידי לקוחותיי לנתח את תיק הביטוח שלהם. זה לא סוד גדול שהרוב המוחלט של לקוחותיי אינם מבינים דבר וחצי דבר בסבך הניירת שלהם, ולכן חלקם הגדול משלמים לי ממיטב כספם על מנת לוודא שמה שיש להם מספיק טוב עבורם!

כך היה גם אצל י' ו-ד', זוג הורים צעיר לארבעה ילדים, בעלי עסק משפחתי, כאשר האישה עובדת בנוסף כשכירה בחצי משרה. לבני הזוג מודעות לביטוחים, ולראייה הם משלמים מעל 900 ₪ לחודש על מוצרי ביטוח חיים ובריאות. הבעיה הקטנה: משיחה ראשונית עימם עלה שמעולם הם לא ישבו עם איש מקצוע שהתאים עבורם את הכיסוי הנכון והמתאים עבורם. יתרה מזאת, את כל הביטוחים שלהם הם קנו במשך שנים, פוליסה אחרי פוליסה, מחברת ביטוח ישירה, על ידי איש מכירות ולא סוכן ביטוח מורשה בעל רישיון.

כבר מהשיחה הראשונית עם בני הזוג הבנתי שהבלגן חוגג. זה המקום לציין, שלא תמיד אני יכול לעזור לבני זוג כאלה, מאחר ולפעמים הביטוחים שלהם לא ניתנים לשינוי עקב מצב בריאותי או תוכניות שהשתנו בשוק לרעת המבוטחים.

לאחר שסיכמתי על שכר טרחה עם בני הזוג, יצאתי לעבודה – ניתוח התיק שלהם.
וכפי שחשבתי... חשכו עיני!

 

לשני בני הזוג היה כיסוי של אובדן כושר עבודה, שלא רק היה בתנאים נחותים לעומת מה שניתן לקבל, אלא שהכיסוי של האישה אינו מותאם לעיסוק שלה ולהכנסה שלה, כך שבמקרה ביטוח חלילה היא לא תוכל לקבל את מלוא הפיצוי עליו היא משלמת, מאחר והיא איננה עוברת את "מבחן ההכנסה" וגם העיסוק שגוי. אצל הבעל לעומת זאת, אין כרגע הכנסות ולכן כל הכיסוי מיותר כי במקרה תביעה חלילה הוא לא יקבל אפילו שקל אחד.

על הכיסוי הנ"ל משלמים בני הזוג מעל 210 ₪ בכל חודש! עבור כיסוי שאיננו רלוונטי להם לחלוטין!

אז מה עושים עם זוג כזה? אם נחשוב בהיגיון – אובדן כושר עבודה יכול להיגרם עקב תאונה או עקב מחלה. אז מכסים את בני הזוג בפוליסת תאונות אישיות (כולל נכות תעסוקתית – אובדן כושר עבודה מתאונה), בתוספת כיסוי פיצוי כספי גבוה במקרה גילוי מחלה קשה חלילה.

כאשר בדקתי את פוליסת הבריאות של בני הזוג הסתבר שהבעל מכוסה בסעיף הניתוחים וההתייעצויות ובסעיף התרופות שלא בסל הבריאות וההשתלות לא! יתרה מזאת, האישה וארבעת ילדיהם לא מכוסים בכלל. בלגן – כבר אמרנו? לא קונים ביטוח אצל איש מכירות טלפוני שמשווק מוצרים של חברה אחת בלבד כבר אמרנו?! – זו התוצאה!
 
חברים, למקרה שעוד לא הבנתם – ביטוח זה מקצוע! ובמילים אחרות – "אם אתם חושבים שזה יקר לשכור מקצוען, חכו עד שתגלו כמה יקר עולה לשכור חובבן..."
 
אז, מתי אתם בדקתם את תיק הביטוח שלכם לאחרונה?
אנחנו כאן בשבילכם! :)

רוצה לבדוק את תיק הביטוח שלך?

השאירו פרטים בטופס לשיחת ייעוץ והסבר ראשונית ללא עלות >>

תודה! הודעתך נשלחה וניצור עמך קשר בהקדם